Wspieramy starania o stadion dla Koszalina

Koszalin to miejsce piłkarskiego startu dla wielu ekstraklasowych zawodników oraz kilku reprezentantów Polski. Nie podlega dyskusji, że Koszalinowi jest bardzo potrzebny stadion z prawdziwego zdarzenia. Dziś oficjalnie wystartowała kampania promująca ideę powstania w Koszalinie nowoczesnego stadionu piłkarskiego.

W Koszalinie i regionie koszalińskim piłkę nożną trenuje bardzo dużo dzieci i młodzieży. To zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina sportu wśród ludzi młodych, ale także wśród dorosłej części społeczeństwa. Młodzi chcą grać na dobrych boiskach, dorośli chcą oglądać ich zmagania w przyzwoitych warunkach. Mieszkańcy Koszalina z zazdrością patrzą na piękne stadiony, które powstały w ostatnich latach w Polsce. Jeśli budowę takiego obiektu udało się zrealizować w Kołobrzegu, to dlaczego miałoby się to nie udać w Koszalinie? Jako były piłkarz i trener, a obecnie działacz piłkarski wiem, jak ważną rolę spełnia odpowiednia baza sportowa. Myślę, że stadion z prawdziwego zdarzenia jest Koszalinowi bardzo potrzebny. Sportowy rozwój miasta jest w dużej mierze zależny od nowoczesnej infrastruktury, która nie odstawałaby od obecnie obowiązujących standardów. – mówi Prezes Bałtyku Koszalin Dariusz Płaczkiewicz.

Zapraszamy do wsparcia i podpisania petycji dotyczącej finansowania budowy nowego stadionu miejskiego w Koszalinie z pieniędzy budżetu województwa, środków unijnych i funduszy rządowych. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę nowystadiondlakoszalina.pl i wypełnić krótki formularz.