Dyrektor sportowy: ostre rozmowy w szatni przyniosły efekt

Dariusz Płaczkiewicz podsumował 28. kolejkę grupy drugiej III ligi. Przypomnijmy, że Bałtyk Koszalin pokonał u siebie Jarotę Jarocin 2:1. Gole dla koszalinian strzelili Krystian Kąkol i Jan Król.

– Bałtyk pokonał w bardzo ważnym meczu sąsiada z tabeli Jarotę Jarocin 2:1. Emocji nie brakowało, ponieważ w pierwszej połowie to goście prowadzili 1:0 i nie pozwolili naszej drużynie poważnie zagrozić swojej bramce. Na szczęście ostre rozmowy w szatni podczas przerwy przyniosły pozytywny skutek. W drugiej połowie zobaczyliśmy Bałtyk walczący, zdeterminowany i dobrze grający. Gol Krystiana Kąkola, niewykorzystany rzut karny przez Dawida Gruchałę-Węsierskiego i w końcu bramka naszego juniora Jana Króla. Drużynie należą się wielkie brawa powiedział Dariusz Płaczkiewicz.

Dodał, że mecz Bałtyku oglądał były trener zespołów z ekstraklasy Bogusław Baniak: – Wieloletni trener Pogoni Szczecin chwalił naszą drużynę za grę w drugiej połowie. Podkreślił, że podopieczni Mariusza Lenartowicza byli lepiej przygotowani fizycznie, a poszczególni ofensywni zawodnicy mają wysokie umiejętności techniczne. Szkoleniowiec powiedział, że mankamentem było zbyt małe zaangażowanie w pierwszej połowie, a powodem tego mogła być duża stawka meczu. Zaznaczył, że stres minął, kiedy widmo klęski zajrzało w oczy piłkarzy Bałtyku.

Relację z meczu Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin przeczytacie TUTAJ>>

Dyrektor sportowy Bałtyku przypomniał, że przewaga Bałtyku nad 16. GKS-em Przodkowo wzrosła do pięciu punktów: – W sobotę drużyna z Kaszub zdobyła cenne oczko na głównej płycie nowego stadionu Pogoni Szczecin (1:1) i zrównała się punktami z Jarotą Jarocin. Wygrana z zespołem z Wielkopolski pozwoliła nam za to awansować na 13. miejsce, wyprzedziliśmy Bałtyk Gdynia. Drużyna z Trójmiasta przegrała 0:2 w Starogardzie z miejscowym KP.

Dyrektor Płaczkiewicz uważa, że pogrążyła się Kluczevia po porażce 1:3 w Gniewinie: – Wygrana daje Stolemowi oddech w tabeli.

Przypomniał, że Kotwica Kołobrzeg straciła dwa punkty w Stargardzie: – Remis z Błękitnymi powoduje, że podopieczni Dietmara Brehmera tracą już cztery punkty do lidera tabeli Olimpii Grudziądz, która zdobyła trzy punkty po walkowerze z Elaną Toruń.