Za nami bardzo emocjonująca inauguracja rundy wiosennej na Andersa. 12 marca 2022 zagraliśmy z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Gdyby mecz zakończył się po 45 minutach, 3 punkty zostałby w Koszalinie, drugiej cześć spotkania więcej szczęścia mieli goście.

Niestety dzisiaj kończymy mecz bez punktów chociaż bardzo nam zależało na nich – komentuje Mariusz Lenartowicz, trener Bałtyku – I myślę, że zostawiliśmy kawał zdrowia na boisku. Dwa karne mocno nam podcięły skrzydła (…) Mieliśmy swoje bardzo dobre sytuacje, żeby wcześniej ten wynik wyglądał inaczej. W pierwszej połowie mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje przy wyniku 0:0 Jakuba Forczmańskiego i Adriana Cybuli. Praktycznie w jednej i drugiej sytuacji, zawodnicy weszli w pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W jednej i drugiej sytuacji, nie skończyliśmy bramką.

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była bardzo udana. W 38 minucie po składnej akcji Adrian Cybula skutecznie umieścił piłkę w bramce Pogoni.

[Pełna fotorelacja na stronie GK24.pl

Natomiast druga połowa okazała się istnym horrorem dla piłkarzy Bałtyku. Już w 10 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy,  po faulu na zawodniku Pogoni został podyktowany rzut karmy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Daniel Kaczmarek, napastnik gości.

W 79 minucie nastąpił kolejny faul w polu karnym Bałtyku. Faulował Szymon Waleński. Dostał za tę interwencję żółtą kartkę. Niestety zaraz po niej ujrzał czerwoną, gdyż pierwszą żółtą otrzymał… siedząc na ławce rezerwowych.

W ten sposób Bałtyk Koszalin resztę spotkania zagrał w osłabieniu a rzut karny po przewinieniu Waleńskiego pewnie wykorzystał Przybyszewski (80 minuta). Trzeba również podkreślić, że mimo wpuszczenia bramki, świetnie zachował się golkiper Bałtyku – Antkowniak, który wyczuł kierunek strzału i niewiele brakowało by obronił karnego. Końcówka meczu to próby odrobienia strat przez piłkarzy Bałtyku Koszalin. Niestety wynik do końca się nie zmienił.

Skrót najlepszych akcji meczu dostępny poniżej:

Na pomeczowej konferencji trener Nowe Skalmierzyce Łukasz Bandosz ocenił mecz:

Nas cieszy najbardziej to, że nasz najdalszy wyjazd i wywozimy stąd trzy punkty (…) mecz wielu sytuacji niewykorzystanych z obu stron i mógł m ten mecz mieć inny przebieg. Do samego końca zespołu Bałtyku walczył o ten punkt. (…) Cieszą nas trzy punkty, bardzo trudny początek tego sezonu. Wiemy, że nie tylko my, ale i przeciwnik tylko w tym mikrocyklu, mógł wyjść na naturalną nawierzchnię, więc to wielka niewiadoma.

Cała konferencja dostępna tutaj:

Dariusz Płaczkiewicz, dyrektor sportowy Bałtyku Koszalin podsumowuje:

Jak wiemy z ligi wycofała się drużyna Elany Toruń i oprócz nich ligę opuszczą jeszcze dwie drużyny. W bardzo trudnej sytuacji, z dorobkiem tylko 6 punktów jest Kluczevia Stargard. Bezpośrednio o utrzymanie powalczą; GKS Przodkowo mające 14 punktów, Bałtyk Koszalin puntów 17, Bałtyk Gdynia 18, Stolem Gniewino, Jarota Jarocin po 19 punktów i KP Starogard punktów 23. Z tych drużyn, w pierwszej kolejce, wygrała tylko Jarota Jarocin, pokonując bardzo wzmocnioną Unię Janikowo 4:2. Wszystkie pozostałe drużyny przegrały swoje mecze. Szkoda straconej, przez naszą drużynę, szansy na wzbogacenie dorobku punktowego. Wygrana Jaroty wywindowała ich na 12 miejsce a co ważniejsze dała już 5 punktów przewagi nad GKS Przodkowo. Bałtyk Koszalin z dorobkiem 17 punktów, trzy punkty nad kreską.

Cała transmisja z komentarzem do obejrzenia na naszym FB i YT:

Niestety dzisiaj kończymy mecz bez punktów chociaż bardzo nam zależało na nich – komentuje Mariusz Lenartowicz, trener Bałtyku – I myślę, że zostawiliśmy kawał zdrowia na boisku. Dwa karne mocno nam podcięły skrzydła (…) Mieliśmy swoje bardzo dobre sytuacje, żeby wcześniej ten wynik wyglądał inaczej. W pierwszej połowie mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje przy wyniku 0:0 Jakuba Forczmańskiego i Adriana Cybuli. Praktycznie w jednej i drugiej sytuacji, zawodnicy weszli w pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.  W jednej i drugiej sytuacji, nie skończyliśmy bramką.