Bałtyk powalczy o pierwsze wiosenne zwycięstwo w lidze

W sobotę, w ramach 22. kolejki gr. 2. III ligi, podopieczni Mariusza Lenartowicza chcą przerwać serię sześciu ligowych spotkań bez zwycięstwa i pokonać przy Andersa zajmujący dziesiąte miejsce w tabeli KP Starogard Gdański. Początek meczu o 14.00.

Ostatnie spotkanie między tymi ekipami rozegrano w sierpniu. Wówczas w Starogardzie Gdańskim padł remis 2:2. Bałtyk był na dobrej drodze do zwycięstwa, prowadził 2:1 po golach Sebastiana Gintera i Jakuba Forczmańskiego. Drużyna KP, która grała w dziesiątkę, trafiła jednak go siatki koszalinian w 88. minucie i wyrwała remis.

Skład Bałtyku jest jednak inny niż jesienią. Z klubu odeszło kilku zawodników, m.in. dwóch bramkarzy Jakub Mikołajczak i Dawid Szymański. Nie ma też w składzie Gintera, którzy przeszedł do Unii Janikowo. W ekipie Mariusza Lenartowicza miejsce między słupkami zajął Michał Antkowiak, a Gintera w ataku – Dawid Gruchała.

Zespół ze Starogardu jest na fali. W ostatnich dwóch meczach zainkasował sześć punktów. Wygrał z Polonią Nowe Skalmierzyce 3:1 i walkowerem z Elaną Toruń. Do Koszalina przyjedzie jednak bez swojego kapitana i najlepszego strzelca Filipa Sosnowskiego, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w połowie marca. Do zespołu wracają za to po okresie karencji za żółte kartoniki Kamil Banaczek i Jakub Jasiński. Warto dodać, że mocnym ogniwem zespołu z Pomorza jest też Patryk Moskiewicz, który znalazł się w jedenastce minionej kolejki.

– To będzie trudny mecz. Mamy serię spotkań bez wygranej, a potrzebujemy przecież kompletu punktów, które dałyby nam oddech i pozwoliły oddalić się od strefy spadkowej. Przeciwnik jest w naszym zasięgu. Jeżeli nie nastąpią żadne zbiegi okoliczności, to powinniśmy wywalczyć trzy oczka – powiedział dyrektor sportowy Bałtyku Dariusz Płaczkiewicz.

Ciekawostki o rywalu

1. Klub Piłkarski Starogard Gdański założony został zaledwie 14 lat temu – 1 stycznia 2008 roku.
  2. Największym sukcesem KP jest dotarcie do 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2018/2019. Zespół przegrał wówczas z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:2.
  3. Pierwsze spotkanie KP rozegrał z Bałtykiem 11 listopada 2018 roku i wygrał aż 5:0.
  4. Dotąd oba zespoły mierzyły się pięciokrotnie. Dwa razy górą był KP, trzy razy padł remis.
  5. W tym sezonie KP lepiej radzi sobie na wyjeździe. Zespół wygrał pięć (w tym jeden walkowerem) z dziewięciu meczów.
  6. Średnia wieku zawodników KP to 23,5 roku.
  7. W zespole gości gra jeden obcokrajowiec – Białorusin Roman Gaev.
  8. W Bałtyku gra były zawodnik KP – Jakub Bach.

Bilety na sobotnie starcie będzie można zakupić w dniu meczu. Kasa przy wejściu na stadion od ulicy Stawisińskiego otwarta będzie na 30 minut przed spotkaniem. Koszt biletu normalnego to dziesięć złotych, a ulgowego – pięć.

Uprawnieni do zakupu biletu ulgowego są: młodzież powyżej 15. roku życia, studenci, emeryci i renciści oraz posiadacze Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny i Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny Wstęp wolny mają kobiety oraz dzieci i młodzież do 15. roku życia