: AKADEMIA BAŁTYKU NA NOWEJ DRODZE

MARIUSZ WIEWIÓRA WICEPREZESEM KKPN BAŁTYK ds. AKADEMII

W dniu dzisiejszym prezydium zarządu KKPN Bałtyk Koszalin zaakceptowało plan rozwoju swojej Akademii Piłkarskiej – AP Bałtyk Koszalin. Rozmowy dotyczące koniecznych zmian toczyły się od kilku tygodni. Dzisiaj doszło do ostatecznych ustaleń, które powinny usprawnić działalność wśród najmłodszych grup szkoleniowych.

Akademia Piłkarska, działająca w strukturach KKPN Bałtyk Koszalin, swoją opieką i szkoleniem obejmie zawodników od trampkarza starszego tj. od rocznika 2003. W najbliższym czasie zostanie opracowany nowy plan organizacji zajęć szkoleniowych, doboru nowych szkoleniowców. Zmianie ulegnie również zarządzanie Akademią, wzrosną środki finansowe, kierowane do najmłodszych grup. Celem osób działających w Akademii będzie jak najszersze szkolenie, ale również dodatkowa opieka nad najzdolniejszymi zawodnikami. Zespoły będą uczestniczyć w wielu turniejach piłkarskich w kraju i za granicą. Akademia sama będzie organizowała duże turnieje o zasięgu ogólnopolskim.

Tak duże zmiany musiały pociągnąć za sobą zmiany w strukturach zarządu klubu i samej Akademii. Szefem Akademii z funkcją wiceprezesa Klubu został Pan Mariusz Wiewióra, od kilku lat współpracujący z KKPN Bałtyk Koszalin.


Liczymy, że podjęte w dniu dzisiejszym decyzje znacząco wpłyną na rozwój szkolenia w klubie.