aktualności

SPARING SENIORÓW

Zespół seniorów Bałtyku Koszalin w sobote zagra pierwszy mecz kontrolny.

Rywalem II ligowy zespół Błekitnych Stargard.

18/04/2018: MIKOŁAJ TUDRUJ W KADRZE WOJEWÓDZKIEJ ROCZNIKA 2005

17-18 kwietnia w Policach odbył się dwudniowy turniej o puchar prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W imprezie wezięli udział chłopcy urodzeni w 2005 roku z czterech drużyn: reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

W kadrze województwa zachodnipomorskiego znalazł się jeden reprezentatnt Koszalina – Mikołaj Tudruj (rocznik 2006) podopieczny trenera Łukasza Korszańskiego, prowadzącego rocznik 2004.

 – Turniej stanowi pierwszy etap selekcji. W tym roczniku nie prowadzimy jeszcze ogólnopolskiej rywalizacji, chłopcy grają tylko w swoich makroregionach. Dla tych chłopców to pierwszy poważniejszy turniej, w którym mogą sprawdzić się na tle innych wstępnie wyselekcjonowanych zawodnikach – mówi Jan Bednarek, prezes ZZPN.

Pierwszego dnia turnieju w spotkaniach reprezentacja ZZPN przegrała z Wielkopolskim ZPN 1:2 (0:1) oraz z Pomorskim ZPN 1:4 (1:2). Bramki dla zespołu ZZPN  zdobyli Łunkiewicz oraz Smuniewski. W pozostałych meczach tego dnia Kujawsko-Pomorski ZPN pokonał Pomorski ZPN 2:1 oraz Wielkopolski ZPN 5:2.

W środę rozegrana została ostatnia runda spotkań. Zachodniopomorski ZPN zagrał z Kujawsko-Pomorskim ZPN uznając wyższość przeciwnika – mecz zakońćzył się wynikiem 0:4. 

Drużyna ZZPN grała w składzie: Mendes-Dudziński – Bochan, Litwiński, Szelak, Kruszewski, Kroczek, Kargul-Grobla, Tomaszewski, Łunkiewicz, Tudruj, Kamiński oraz Pardel, Krysiński, Smuniewski, Kotowski, Rychlik, Wojtasik, Węgrzynowski, Juszczak, Jankowski.

Trenerami są Jarosław Włodarczyk, Robert Skok, Jakub Szczęśniak oraz Robert Żolik. Trenerem bramkarzy jest Grzegorz Otocki, fizjoterapeutą Rafał Kościołowicz, kierownikiem Mirosław Masicz, a trenerem koordynatorem Marek Safanów.

Końcowa klasyfikacja Makroregionalnego Turniej rocznika 2005 o Puchar Prezesa ZZPN: 

1️⃣ Kujawsko-Pomorski ZPN
2️⃣ Pomorski ZPN
3️⃣ Wielkopolski ZPN
4️⃣ Zachodniopomorski ZPN 

        

fot. Jakub Bochan

16/03/2018: REPREZENTACJA ZZPN 2005 – MIKOŁAJE POWOŁANI

Wydział Szkolenia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie powołał zawodników na konsultacje szkoleniowo-selekcyjną reprezentacji wojewódzkiej rocznika 2005, która odbędzie się w Policach, w dniach 25-26.03.2018 r. (Police).

Wśród 28 zawodników jest dwóch z drużyny Bałtyku – Mikołaj Tudruj i Mikołaj Radliński.

REPREZENTACJA ZZPN 2005 – 25-26.03.2018:
» http://ws-zzpn.pl/?p=3094

13/03/2018: AP Bałtyk Koszalin zmienia się… C.D.

Na wczorajszym zebraniu zarządu zostały zaakceptowane zmiany personalne oraz przydziały trenerów do poszczególnych grup treningowych.

Trener koordynator roczników szkolnych – Wiktor Butrym 
Trener koordynator roczników młodszych – Jakub Husejko 
rocznik 2003 – Artur Fryś 
rocznik 2004 – Łukasz Korszański 
rocznik 2005/2006 – Bartłomiej Kuniczuk, Piotr Stołowski 
rocznik 2007/2008 – Wiktor Butrym, Artur Fryś, Maciej Wiszniewski 
rocznik 2008/2009 (grupa szkolna) – Jakub Husejko, Kamil Włodarczyk 
rocznik 2010 – Piotr Stołowski 
rocznik 2011 – Maciej Wiszniewski, Kamil Włodarczyk 
rocznik 2012 i młodsi – Waldemar Sołek 
rocznik 2008/2009 (poza szkolny) – Mirosław Wiszniewski 
trenerzy bramkarzy – Piotr Stępnik, Maksymilian Witkowski

W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z kandydatami do pracy z naszymi młodymi zawodnikami, o wynikach tych rozmów poinformujemy niebawem.

Ponadto w przygotowaniu jest program do treningów indywidualnych, motorycznych oraz motywacyjnych.

Informujemy, iż nawiązaliśmy współpracę z doświadczonym rehabilitantem i masażystą, Panem Rafałem Kobusińskim.

W najbliższych dniach zostaną podpisane umowy z pierwszymi przedsiębiorcami, którzy postanowili dołączyć do Klubu Biznesu Akademii Bałtyku Koszalin o czym Państwa niezwłocznie poinformujemy.

12/03/2018: AKADEMIA PIŁKARSKA SIĘ ZMIENIA

Akademia Piłkarska Bałtyku Koszalin, skupiająca zawodników od rocznika 2003 w górę, od kilku tygodni przygotowuje się do zmian organizacyjnych. Wówczas to szefem AP został wiceprezes klubu Mariusz Wiewióra.

W dniu dzisiejszym przedstawiono władzom klubu, personalne zmiany w strukturach Akademii oraz przydzielono trenerów do poszczególnych drużyn. Główną zmianą jest zmiana trenera koordynatora. Miejsce trenera Tomasza Pozorskiego zajmie Wiktor Butrym, który będzie odpowiadał za sprawy organizacyjne i szkoleniowe roczników w wieku szkoły podstawowej. Koordynatorem najmłodszych grup szkoleniowych został Jakub Husejko. W najbliższym czasie do sztabu szkoleniowego dołączą nowi szkoleniowcy.

W najbliższy weekend do rozgrywek przystąpią drużyny trampkarzy Bałtyku Koszalin. W niedzielę rywalem naszych drużyn będą Błękitni Stargard.

09/03/2018: WYMARZONA LIGA

Juniorzy młodsi, U-17, w pięknym stylu awansowali do rozgrywek centralnych. Trenowani przez Kamila Chicewicza, wygrali ligę wojewódzką, wygrali baraż i w grudniu świętowali awans. Na początku roku, trener Chicewicz zdecydował się na pracę w kołobrzeskiej Kotwicy. Zespół stojący przed bardzo trudnym zadaniem, utrzymania się w lidze, przejął doświadczony szkoleniowiec Wojciech Polakowski. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że grupa 2 CLJMł jest najsilniejsza w Polsce. Dwa zespoły Pogoni Szczecin, dwa zespoły Lecha Poznań (Akademia piłkarska we Wronkach), Warta Poznań, Arka Gdynia i Lechia Gdańsk to rywale z którymi już od jutra przyjdzie nam rywalizować. W związku z reorganizacją rozgrywek, awanse i spadki w cyklu półrocznym, z ligi spadły zespoły z regionu kujawskiego, Zawisza Bydgoszcz i Wda Świecie.Ta druga drużyna nie zdołała zdobyć nawet jednego punktu.

W sobotę, 10 marca o godz.12.00 nasi zawodnicy we Wronkach zaczynają zmagania ligowe z jedną z najlepszych drużyn w Polsce, medalistą mistrzostw Polski, Lechem Poznań.

Do drużyny doszło 3 nowych zawodników: Maciej Brzostowicz z Jantara Ustka, Adrian Mamak ze Spójni Świdwin i powrócił z wypożyczenia do Arki Gdynia Marcel Mąka.

Wierzymy w naszych młodych zawodników. Sam awans jest Waszym wielkim sukcesem. Powodzenia.

07/03/2018: MICHAŁ CZENKO W BARWACH SWOJEGO KLUBU

Półroczny był rozbrat Michała Czenko z Bałtykiem Koszalin. Wypożyczenie zawodnika do Sokoła Karlino, które miało być całoroczne, za porozumieniem obydwu klubów i zawodnika, zostało skrócone i w dniu dzisiejszym zawodnik został zgłoszony do rozgrywek IV ligowych w barwach naszego klubu.

Od dłuższego czasu zawodnik występuje na pozycji wysuniętego napastnika i w okresie przygotowawczym był zdecydowanie najskuteczniejszym piłkarzem.

Witamy Michała ponownie w niebiesko-białych barwach. Wierzymy, że swoją skuteczność M.Czenko potwierdzi już w mistrzowskim, sobotnim meczu z Iskrą.

16/02/2018: AKADEMIA BAŁTYKU NA NOWEJ DRODZE

MARIUSZ WIEWIÓRA WICEPREZESEM KKPN BAŁTYK ds. AKADEMII

W dniu dzisiejszym prezydium zarządu KKPN Bałtyk Koszalin zaakceptowało plan rozwoju swojej Akademii Piłkarskiej – AP Bałtyk Koszalin. Rozmowy dotyczące koniecznych zmian toczyły się od kilku tygodni. Dzisiaj doszło do ostatecznych ustaleń, które powinny usprawnić działalność wśród najmłodszych grup szkoleniowych.

Akademia Piłkarska, działająca w strukturach KKPN Bałtyk Koszalin, swoją opieką i szkoleniem obejmie zawodników od trampkarza starszego tj. od rocznika 2003. W najbliższym czasie zostanie opracowany nowy plan organizacji zajęć szkoleniowych, doboru nowych szkoleniowców. Zmianie ulegnie również zarządzanie Akademią, wzrosną środki finansowe, kierowane do najmłodszych grup. Celem osób działających w Akademii będzie jak najszersze szkolenie, ale również dodatkowa opieka nad najzdolniejszymi zawodnikami. Zespoły będą uczestniczyć w wielu turniejach piłkarskich w kraju i za granicą. Akademia sama będzie organizowała duże turnieje o zasięgu ogólnopolskim.

Tak duże zmiany musiały pociągnąć za sobą zmiany w strukturach zarządu klubu i samej Akademii. Szefem Akademii z funkcją wiceprezesa Klubu został Pan Mariusz Wiewióra, od kilku lat współpracujący z KKPN Bałtyk Koszalin.


Liczymy, że podjęte w dniu dzisiejszym decyzje znacząco wpłyną na rozwój szkolenia w klubie.

18/01/2018: W SOBOTĘ Z RASELEM DYGOWO

W związku z rezygnacja Pogoni Lębork z meczu kontrolnego, w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 na koszalińskim euroboisku seniorzy Bałtyku Koszalin zagrają z Raselem Dygowo.

Zapraszamy na stadion w Koszalinie.

14/01/2018: SENIORZY W DRODZE DO III LIGI. KONRAD ROMAŃCZYK ODCHODZI

Zespół seniorów Bałtyku Koszalin, mający 4 punkty przewagi nad drugim Morzyckiem Moryń od 8 stycznia przygotowuje się do rundy rewanżowej. Z zespołu odszedł czołowy naapastnik, Konrad Romańczyk. Zawodnik spędził w naszym klubie 12 miesięcy. Za porozumieniem stron, rozwiązał umowę i obecnie poszukuje klubu w którym zagra na wiosnę. Miejsce K.Romańczyka zajmie Paweł Łysiak, który na rundę wiosenną został wypożyczony z Gwardii Koszalin.

Wiosną nie zagra również Artur Fryś, który po kontuzji, odczuwa ból w nodze i postanowił skoncentrować się na pracy trenerskiej. Wiosną poprowadzi drużynę trampkarzy starszych naszego klubu.

W rundzie wiosennej do zespołu powinien dołączyć Arkadiusz Jasitczak, który przeszedł operację kolana.Podobny zabiegł przeszedł Bartek Jachemek i także liczymy, że po rehabilitacji dołączy do drużyny. 

Drużyna zagrała już pierwszy sparing. Przegraliśmy z Kotwicą 1:6.Za tydzień, w sobotę o godz.13.30 w Koszalinie zagramy z Pogonią Lębork. 

Pierwszy oficjalny mecz, 3 marca. W ramach rozgrywek o Puchar Polski zagramy z Falą Gąski. Tydzień później inauguracja IV ligi i mecz z Iskrą Białogard.

13/01/2018: MATEUSZ KAŹMIERCZAK ROZSTAŁ SIĘ BAŁTYKIEM

Jak już informowaliśmy, trener Mateusz Kaźmierczak rozstał się z drużyną trampkarzy starszych, rocznik 2003 i wiosną będzie pracował tylko z drużyną KKO, Darłovią Darłowo.

Mateusz Kaźmierczak spędził w naszym klubie ponad 10 lat, trenował wiele zespołów KKPN Bałtyk Koszalin, wychował wielu zawodników, którzy grają teraz na najwyższym poziomie. Popularny "Kaziu" był również trenrem III ligowego Bałtyku, który prowadził wiosną 2016 roku.

Mamy nadzieję, że to tylko chwilowe rozstanie z naszym trenerem, który spędził na stadionie przy ul. Andersa wiele lat i tutaj zdobywał trenerskie szlify, to z naszego klubu delegowany był na szkolenia i kursy trenerskie, pozwalające prowadzić zespoły na szczeblu centralnym.

Dziękujemy za wszystkie spędzone u nas lata, dziękujemy w imieniu wszystkich zawodników, którzy zaczynali u trenera M. Kaźmierczaka swoją przygodę z piłką.
Powodzenia z seniorskimi zespołami.

13/01/2018: BAŁTYK 2007 DRUGI W WOJEWÓDZTWIE

Podopieczni Wiktora Butryma AP Bałtyk Koszalin 2007-2008, nie tracąc żadnej bramki w całym turnieju zajęli drugie miejsce i nie awansowali do finałowego turnieju w Warszawie.

Nasi zawodnicy pokonali 3:0 Arkonię, 1:0 Orła Wałcz i zremisowali 0:0 z Pogonią Szczecin. Mecz z Pogonią kończył zmagania w halowych zawodach, rozgrywanych w Płotach. Mający lepszy bilans bramkowy, portowcy ograniczali się do obronnej gry i remisując bezbramkowo osiągnęli wymarzony cel.

Gratulujemy dobrego występu drużynie U-11, która była bardzo bllisko pokonania jednej z najlepszych drużyn w Polsce.

W ubiegłym tygodniu na turnieju Bałtyk Transport Cup 2018 obydwie drużyny zagrały w półfinale. Wówczas padł wynik 1:0 dla portowców, którzy później pewnie wygrali w finale ze Śląskiem Wrocław. Dzisiaj w Płotach byliśmy jeszcze bliżej wygranej z Pogonią.

Skład: Zalech Dawid, Stępniewski Karol, Stępnik Miłosz, Przyborek Adrian, Goralczyk Eryk, Sufried Szymon, Dodzian Wiktor, Jakubowski Rafał, Piątek Miłosz.

13/01/2018: DRUDZY W WOJEWÓDZTWIE – TURNIEJU PZPN O PUCHAR PREZESA PZPN W KATEGORII U-12

O krok od finału ogólnopolskiego w Warszawie o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12.

Zspół rocznika 2006 rozegrał dziś udane zawody w Płotach, doznając tylko jednej przegranej – w pierwszym naszym meczu, jak się okazało, z triumfatorem rozgrywek Pogonią Szczecin. Przełożyło się to na drugi miejsce na podium. 

Wyniki poszczególnych meczów: 
AP Kotwica Kołobrzeg – FASE Szczecin 0:2
Bałtyk Koszalin – AP Pogoń Szczecin 0:2
FASE Szczecin – AP Pogoń Szczecin 0:2
AP Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Koszalin 1:4
Bałtyk Koszalin – FASE Szczecin 3:0
AP Pogoń Szczecin – AP Kotwica Kołobrzeg 4:0

Skład: Sebastian Chać, Bartosz Koperski – Kamil Chwałowski, Bartosz Staciwa, Tymon Bogacz, Mikołaj Tudruj, Alan Rogula, Alex Śniedziewski, Daniel Burzyński. 
Trenerzy: Piotr Stołowski, Bartłomiej Kuniczuk

12/01/2018: WOJCIECH POLAKOWSKI TRENEREM JUNIORÓW MŁODSZYCH

W związku z rezygnacją z dalszej pracy z zespołem juniorów młodszych, trenera Kamila Chicewicza, zarząd klubu poszukiwał trenera z licencją, uprawniającą do prowadzenia drużyny na szczeblu centralnym.

Nowym trenerem zespołu, rocznik 2001-02 będzie doskonale znany w regionie i w naszym klubie, doświadczony trener Wojciech Polakowski. Celem drużyny jest utrzymanie w CLJMł.

12/01/2018: TRENER KAMIL CHICEWICZ ODCHODZI DO KOTWICY

Kamil Chicewicz, trener juniorów młodszych Bałtyku Koszalin zdecydował się na objęcie posady asystenta III ligowej Kotwicy oraz trenera prowadzącego rezerwy Kotwicy, grające w KKO.

To wielka strata dla naszego klubu. Trener Chicewicz jesienią ub.roku doprowadził naszych juniorów młodszych do Centralnej Ligi.

Szanujemy decyzję trenera, dziękujemy za świetną pracę w naszym klubie i życzymy powodzenia w nowym miejscu.

25/09/2017: TRENER POSZUKIWANY

Akademia Piłkarska Bałtyk Koszalin poszukuje trenera do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Oferujemy:

– indywidualny rozwój u boku doświadczonych trenerów z najwyższymi kompetencjami i licencjami UEFA
– możliwość pracy w szkole w klasach sportowych z utalentowanymi dziećmi i młodzieżą z terenu całego województwa

Oczekujemy:

– kandydata z dużą ambicją i chęcią rozwoju
– licencja UEFA C (w trakcie kursu lub z chęcią jego rozpoczęcia)
– wykształcenie pedagogiczne umożliwiające pracę w szkole (opcjonalnie)

Osoby chętne proszone są o kontakt z Trenerem Koordynatorem Tomaszem Pozorskim.
Tel. 784 445 314, e-mail: t.pozorski@baltykkoszalin.pl

29/03/2017: KONTUZJA TYLCZYŃSKIEGO

Czołowy zawodnik naszego zespołu seniorów, Filip Tylczyński po meczu z liderem, Energetykiem Gryfino narzeka na bół w kolanie. W dniu jutrzejszym przejdzie badanie rezonansem, które określi rodzaj kontuzji.

07/03/2017: KAMERY OD ZZPN

W dniu dzisiejszym wszystkie zespoły IV ligi z regionu koszalińskiego otrzymały z rąk prezesa ZZPN kamery do utrwalania meczów ligowych. 

W klubowej kawiarni odbyło się szkolenie przyuczające jak realizować materiał szkoleniowy z rozgrywanych meczów. 

06/03/2017: BAŁTYK KOSZALIN WYGRAŁ SANO CUP 2017

Dwudniowe zmagania juniorów młodszych w ramach XII edycji Sano CUP zakończyły się wygraną podopiecznych Mateusza Kaźmierczaka. Nasi zawodnicy pokonali Gwardię Koszalin 3:0, Jantara Ustkę 3:0 oraz Gwiazdę Bydgoszcz 2:0. Mając już zapewnione zwycięstwo w turnieju,nasi zawodnicy ulegli Śląskowi Wrocław 0:1.

Drugie miejsce zajęła drużyna Jantara Ustka a trzecie Śląsk Wrocław. Czwarte miejsce dla Gwiazdy Bydgoszcz a piąte dla Gwardii Koszalin.

Gratulujemy.

05/03/2017: REZERWY ROZBIŁY WYBRZEŻE

Zespół rezerw Bałtyku Koszalin pokonał w meczu kontrolnym Wybrzeże Biesiekierz 8:1 (5:0).

05/03/2017: JUNIORZY STARSI: BAŁTYK KOSZALIN – GWARDIA KOSZALIN 9:0

Zespół CLJ Bałtyk Koszalin w ostatnim meczu kontrolnym pokonał juniorów starszych Gwardii Koszalin 9:0.

Za tydzień podopieczni Tomasza Pozorskiego zagrają mecz ligowy z Wartą Poznań (niedziela, godzina 12.00)

03/03/2017: SANO CUP 2017 – JUNIORZY MŁODSI

Kolejna edycja turnieju Sano Cup. Tym razem do rywalizacji przystąpią zespoły z rocznika 2000-01.

W turnieju startują: Bałtyk Koszalin, Śląsk Wrocław, Gwardia Koszalin, Jantar Ustka i Gwiazda Bydgoszcz. 
Zespoły grają systemem każdy z każdym.

SOBOTA:

9.00 Bałtyk - Gwiazda 
10.30 Śląsk - Gwardia 
12.00 Gwiazda - Jantar 
15.00 Jantar - Śląsk 
15.00 Bałtyk - Gwardia

NIEDZIELA:
9.00 Bałtyk - Jantar 
10.15 Śląsk - Gwiazda 
11.30 Gwardia - Jantar 
12.45 Śląsk - Bałtyk 
14.00 Gwiazda - Gwardia

02/03/2017: TRANSFEROWA KARUZELA WYCHOWANKÓW BAŁTYKU

Krystian Kujawa, mający dwa występy w ekstraklasie w barwach krakowskiej Wisły, został na rundę wiosenną wypożyczony do III ligowej Garbarni Kraków, walczącej o awans do II ligi. Jesienią K. Kujawa nie zagrał w żadnym ligowym meczu Białej Gwiazdy.

Z kolei Marcin Budnik, będący podstawowym zawodnikiem naszego zespołu CLJ w ubiegłym sezonie, został zgłoszony w Polskim Związku Piłki Nożnej do rozgrywek II ligowych. Dotychczas M. Budnik grał tylko w zespole rezerw kołobrzeskiego klubu. 
Przypominamy, że w okresie zimowym do Kotwicy trafił inny wychowanek naszego klubu, bramkarz Karol Szymański, który jesienią bronił w I ligowym Chrobrym Głogów.

Powodzenia

14/12/2016: III MIEJSCE ROCZNIKA 2008

4. grudnia w Gdańsku odbył się turniej dzieci urodzonych w roku 2008 Gedania Errea Cup 2016.

W turnieju wzięły udział drużyny:
⚽ Gedania I i II
⚽ Kaczkan Huragan Morąg
⚽ Sztorm Mosty
⚽ AP Banino
⚽ Olimpia Grudziądz
⚽ Bałtyk Koszalin
⚽ AS Pomorze
⚽ Bałtyk Gdynia
⚽ AP Tczew
⚽ Naki Olsztyn I i II

W tej kategorii wiekowej zespoły były podzielone na dwie grupy, by potem w fazie pucharowej walczyć o medale. W finale Bałtyk Gdynia pokonał AS Pomorze, a w meczu o 3 miejsce Bałtyk Koszalin, prowadzony przez trenera Mirosława Wiszniewskiego, pokonał gospodarzy - Gedanię Gdańsk I.

Dodatkowo, organizatorzy wyróżnili 3 indywidualności:

Król strzelców: Stanisław Kiepuszewski (Bałtyk Gdynia)
Najlepszy bramkarz: Bartek Kolibski (AS Pomorze)
Najlepszy zawodnik: Bartosz Wiewióra (Bałtyk Koszalin)

14/12/2016: PUCHAR Z PRZED ROKU OBRONIONY - ROCZNIK 2007

11. grudnia rozegrany został turniej Gedania Errea Cup dla rocznika 2007. Po raz kolejny byliśmy świadkami meczów na wysokim poziomie, pięknych goli oraz emocjonujących momentów. Po 5 meczach grupowych oraz 2 w fazie pucharowej podopieczni trenera Jakuba Husejko zagrali w finale, w którym zwyciężyli Wejherowska Akademia Piłki Nożnej "Błękitni" Wejherowo 3:0. W meczu o 3 miejsce AP Tczew wygrało z gospodarzami - Gedania Gdańsk rocznik 2007 I. 

Oprócz wymienionych drużyn w turnieju wystąpili: Arka Gdynia, UKS Gol Neo-system Brodnica, Naki Olsztyn, GKS Kowale, AS Pomorze, Huragan Morąg oraz Gwiazda Bydgoszcz. 

Zespół Bałtyku zakończył turniej bez straty punktu z bilansem bramkowym 26:2. 

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz zawodnik Wiktor Bochnia. 

Strzelcy bramek:  
Michał Wiewióra ⚽ 
Adrian Przyborek ⚽ 
Miłosz Stępnik ⚽ 
Karol Stępniewski ⚽ 
Rafał Jakubowski ⚽ 
Kuba Niszczota 

  

  

 

Zespół Bałtyku 2007 reprezentowali:
Wiktor Bochnia, Rafał Jakubowski, Miłosz Stępnik, Michał Wiewióra, Karol Stępniewski, Adrian Przyborek, Przemek Sapilak. Kuba Niszczota, Szymon Sufried.

14/12/2016: MACIEJ KAZIMIEROWICZ PIŁKARZEM WIDZEWA ŁÓDŹ

Maciej Kazimierowicz , wychowanek Bałtyku Koszalin, brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów starszych z 2011 roku, podpisał półtoraroczny kontrakt z Widzewem Łódź. 24-letni środkowy pomocnik przez ostatnie półtora sezonu reprezentował Błękitnych Stargard Szczeciński.

Jesienią Kazimierowicz w 16 meczach II ligi strzelił jednego gola. Widzew jest obecnie na piątym miejscu w tabeli grupy pierwszej III ligi.

 

14/12/2016: ROCZNIKI 2007 i 2008 ZAGRAJĄ W KLUBOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

W jednym roczniku w każdej z 8 grup zagra 9 zespołów.
Z każdej grupy zostaną wyłonione 4 drużyny, które awansują do Wielkiego Finału na głównej płycie stadionu Legii Warszawa. 

Eliminacje rocznika 2007 odbędą się 22 kwietnia 2017 r. (grupy A, B, C i D) 23 kwietnia (grupy E, F, G i H). Losowanie grup odbędzie się pod koniec Lutego 2017 r.

06/12/2016: KAROL SZYMAŃSKI ODCHODZI Z CHROBREGO GŁOGÓW

Wychowanek Bałtyku Koszalin, bramkarz Karol Szymański w przerwie zimowej opuści I ligowego Chrobrego Głogów.  

– Sam uznał, że musi zmienić środowisko. Obie strony doszły do porozumienia, nie było tu żadnych problemów. Prowadzimy intensywne rozmowy w kwestii pozyskania nowego bramkarza – powiedział trener Ireneusz Mamrot. 

23-letni bramkarz reprezentował pierwszoligowca przez ostatnie półtora roku. Jesienią zagrał w ośmiu meczach.

03/12/2016: CLJ NA TRZYNASTYM MIEJSCU

Odpoczywający od meczów ligowych piłkarze Bałtyk Koszalin CLJ osunęli się w tabeli o jedną pozycję i zimę spędzą „pod kreską”. W zaległym meczu Salos Szczecin wygrał 4:2 we Wrocławiu z FC Wrocław i wyprzedził nas o dwa punkty. W ostatnim meczu ligowym CLJ Miedź Legnica pokonała 2:1 Gryfa Słupsk i zrównała się punktami z podopiecznymi Tomasza Pozorskiego. 

Zapowiada się bardzo emocjonująca wiosna. Oby okazała się szczęśliwa dla naszych zawodników. 

Początek rywalizacji 11 marca.

03/12/2016: ZAKOŃCZYLI JESIENNE ROZGRYWKI. TRAMPKARZE ZAGRALI W GRUDNIU

Dopiero 3 grudnia zakończyły się jesienne zmagania zespołów Bałtyku Koszalin. Jako ostatni na boisko wyszli trampkarze młodsi – rocznik 2003. Podopieczni Kamila Chicewicza pokonali Arkonię Szczecin 9:0 (5:0). 

Wcześniej swój mecz rozegrali trampkarze starsi. Tutaj padł remis 2:2 (1:0). Niestety ten remis okazał się niewystarczający do awansu do górnej części tabeli i grę na wiosnę z najlepszymi. Nasi zawodnicy potrzebowali wygranej z Arkonią. Byli bardzo blisko,gdyż prowadzili już 2:0. Niestety w samej końcówce meczu stracili dwa gole i premiowane, 8 miejsce zajęła właśnie drużyna Arkonii.

01/12/2016: PLANOWANY OKRES PRZYGOTOWAŃ SENIORÓW

Trener Mariusz Lenartowicz planuje okres przygotowawczy do rundy wiosennej 2017 roku. Nasz zespół po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce, tracąc 3 punkty do Energetyka Gryfino. 

Zaplanowano już dwa mecze z zespołami II ligi. W dniu 14 stycznia zagramy z Kotwicą Kołobrzeg a 1 lutego z Błękitnymi Stargard.

29/11/2016: KOLEJNY POWRÓT

Maciej Andrzejczak, czołowy środkowy obrońca zespołu Bałtyk Koszalin CLJ w sezonie 2015/16, po powrocie do kraju, wznowił treningi i związał się półroczną umową z naszym klubem.

Witamy ponownie w szeregach KKPN Bałtyk Koszalin.

27/11/2016: VIDEO POGOŃ - BAŁTYK 6:1 (1:1)

27/11/2016: BAŁTYK KOSZALIN - DĄB DĘBNO 5:1 (3:1)

Zespół Bałtyku Koszalin rundę jesienną zakończył wysoką wygraną nad Dębem Dębno. Podopieczni Mariusza Lenartowicza zakończyli zmagania na 2 miejscu, ze stratą 3 punktów do Energetyka Gryfino.


1:0  12' Paweł Rak 
1:1  15' – rzut karny Dawid Bidny 
2:1  29' Adrian Kwiatkowski 
3:1  38' Adrian Kwiatkowski 
4:1  75' Filip Tylczyński 
5:1  83' Filip Tylczyński 

SKŁAD: Skrzyński, Szczerba, Krauze, Czenko, Biergiel, Pasieka, Szymański, Pazdur, Kwiatkowski, Fastyn, Rak.  
Weszli: Tylczyński,Kamiński, Gruchała, Jankowski

26/11/2016: POGOŃ SZCZECIN - BAŁTYK KOSZALIN 6:1 (1:1)

W ostatnim tegorocznym meczu zespół Bałtyk Koszalin CLJ przegrał z wiceliderem, Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin 1:6. Nasz zespół prowadził po strzale z rzutu karnego Mateusza Skonieczki.

Niestety w drugiej połowie zespół Bałtyku po szybkiej stracie dwóch bramek, przysłowiowo, się rozsypał, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze.

Zespół T. Pozorskiego zajmuje 12 miejsce w tabeli.

25/11/2016: SENIORZY Z DĘBEM DĘBNO

Zespół seniorów Bałtyku Koszalin w niedzielę o godzinie 12.00 rozegra ostatni mecz ligowy w sezonie 2016/17.
Rywalem naszego zespołu będzie Dąb Dębno.

Zapraszamy na stadion ZOS Bałtyk.

23/11/2016: CLJ KOŃCZY JESIEŃ NA POGONI

Zespół Bałtyku Koszalin grający w CLJ w sobotę o godzinie 17.30 zagra ostatni mecz ligowy w 2016 roku. Rywalem będzie wicelider, Pogoń. Zespół Bałtyku wygrał dwa ostatnie mecze ligowe co pozwoliło naszemu zespołowi opuścić strefę spadkową. 

Liczymy na miłą niespodziankę. Powodzenia.

22/11/2016: ŁUKASZ WIŚNIEWSKI ODCHODZI Z BAŁTYKU KOSZALIN

Zaledwie kilka miesięcy w barwach Bałtyku Koszalin występował Łukasz Wiśniewski. Zawodnik dołączył do naszego klubu latem tego roku. Wcześniej reprezentował barwy Astry Ustronie Morskie. KKPN Bałtyk Koszalin, zgodnie z przepisami, rozwiązał z zawodnikiem obowiązującą umowę.

Dziękujemy Łukaszowi Wiśniewskiemu za grę tej jesieni.

22/11/2016: SZYMON RADECKI NA PIĄTKĘ

W miniony weekend, Szymon Radecki, podopieczny trenera Bartłomieja Kuniczuka (Bałtyk Koszalin 2005) wraz z 29 zawodnikami rocznika 2005 województwa zachodniopomorskiego wziął udział w konsultacji szkoleniowo-selekcyjnej do reprezentacji wojewódzkiej rocznika 2005. Odbyły się one w Trzebieży/Policach.

Szymon pokazał się z dobrej strony. Po rozegranych grach kontrolnych został wyróżniony.

Gratulujemy!

22/11/2016: KOLEJNY ZAWODNIK POWRACA DO BAŁTYKU

Artur Próchnicki, czołowy zawodnik byłego zespołu juniorów starszych, powraca do naszego klubu. A. Próchnicki – rocznik 1994 grał w Astrze Ustronie Morskie a ostatnio był zawodnikiem norweskiego klubu Avaldsnes IL. W dniu wczorajszym wpłynął certyfikat od Federacji Piłkarskiej Królestwa Norwegii i zawodnik będzie mógł zagrać w ostatnim meczu IV ligowego Bałtyku Koszalin z Dębem Dębno.

W przerwie zimowej planowany jest powrót jeszcze kilku zawodników, którzy występowali wcześniej w naszym klubie.

21/11/2016: BRAMKI DLA ŻAKÓW OD ZZPN

Wszystkie kluby uczestniczące w rozgrywkach ZZPN w kategorii żaka otrzymają od związku bramki przeznaczone do rozgrywania meczów w tej kategorii wiekowej. Wspólna oferta PZPN i ZZPN to efekt unifikacji przepisów jakiej dokonano w ubiegłym miesiącu. Według obowiązujących przepisów bramki w kategorii żaków mają mieć 3 metry szerokości i 1,55 metra wysokości.

– Wychodzimy naprzeciw klubom, które szkolą najmłodszych adeptów futbolu. Zakup kompletu bramek może dla wielu z nich stanowić finansowy problem. Wszystkie kluby posiadające zespoły żaków na początku roku otrzymają bezpłatnie komplet bramek. Jedynym warunkiem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz dostarczenie go do siedziby ZZPN – zapewnia Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego.

http://zzpn.pl/aktualnosci-zzpn/193-bezp%C5%82atny-komplet-bramek-dla-wszystkich-klub%C3%B3w-szkol%C4%85cych-%C5%BCaki

20/11/2016: ARKA POKONANA

Zespół Bałtyk Koszalin CLJ pokonał Arkę Gdynia 3:2 (2:2). 
Bramki dla podopiecznych Tomasza Pozorskiego zdobyli: Mateusz Skonieczka  i Bartłomiej Ziółkowski .

Wygrana pozwoliła naszym zawodnikom opuścić strefę spadkową.

Za tydzień ostatni mecz, na trudnym terenie Pogoni Szczecin.